سارا جعفرپور

مشاوره فردی (اضطراب ، افسردگی و حل تعارض های فردی و بین فردی) و مشاوره خانواده

7+

سال سابقه

۲۰۰+

مراجعه کننده

۱۰۰%

رضایت مراجعین

سارا جعفرپور

مشاوره فردی ( درمان اضطراب، افسردگی و حل تعارض های فردی و بین فردی) و مشاوره خانواده

سارا جعفرپور

مشاوره فردی (درمان اضطراب، افسردگی و حل تعارض های فردی و بین فردی) و مشاوره خانواده

7+

سال سابقه

۲۰۰+

مراجعه کننده

۱۰۰%

رضایت مراجعین

سارا جعفر پور
چه موقع باید از مشاور استفاده کرد؟

آرامش حق شماست

زندگی ماشینی در دنیای امروز خیلی از افراد را اسیر گرفتاری‌های روزمره کرده است. در چنین شرایطی عوامل متعددی نیز دست به دست هم می‌دهند تا آرامش را از فضای زندگی افراد سلب کنند. روانشناسی در چنین شرایطی به کمک انسان‌ها می‌آید. افراد در مسیر عادی زندگی خود با چالش‌های روحی و روانی بسیاری مواجه می‌شوند. در علم روانشناسی برای غلبه بر بسیاری از این چالش‌ها، راهکار ارائه می‌شود. به این ترتیب افرادی که با مشکلاتی از این دست مواجه می‌شوند، با مراجعه به روانشناس متخصص می‌توانند گره‌های پیش‌روی خود را یک به یک باز کنند. فراموش نکنید که آرامش حق شماست و ما به شما کمک می‌کنیم تا به حق خود دست پیدا کنید.

خدمات ما

مشاوره فردی

زندگی هر یک از ما پر است از موقعیت‌هایی که باید دست به انتخاب راه صحیح از میان راه‌های پیش رویمان بزنیم. در چنین شرایطی مراودات و تعاملات اجتماعی انسان‌ها ممکن است باعث بروز چالش‌های مختلفی شوند که امری کاملا طبیعی به شمار می‌روند. از انتخاب رشته در طول دوران تحصیل گرفته تا انتخاب شغل و همسر مناسب از جمله موقعیت‌های حساس در زندگی همه ما هستند. تصمیم‌گیری در چنین شرایطی معمولا به امری دشوار برای افراد تبدیل می‌شود. مشاوره فردی به عنوان یک راه‌حل ایده‌آل در چنین شرایطی به کمک انسان‌ها می‌آید. در قالب مشاوره فردی با شناسایی ابعاد شخصیتی افراد، راهکارهای برون‌رفت از مشکلات و چالش‌ها ارائه می‌شود.

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده

خانواده اولین و مهم‌ترین نهاد اجتماعی است که هر یک از ما در جامعه با آن سروکار داریم. خانواده در تعیین سرنوشت هر یک از اعضای خود در آینده دور و نزدیک نقش کلیدی ایفا می‌کند. هر یک از افراد در نهاد خانواده وظایف و حقوقی دارند. برای دستیابی به خانواده‌ای ایده‌آل باید این تکالیف و حقوق برای هر یک از اعضای خانواده به خوبی تبیین شود. بدون شک مسئولیت والدین در اداره خانواده بسیار پررنگ‌تر از فرزندان است. در چنین شرایطی مشاوره خانواده برای کمک به پایداری و استحکام بنای خانواده نقش مهمی را ایفا می‌کند. بخش قابل توجهی از مهارت‌های زندگی مشترک در خانواده اکتسابی است و در همین راستا روانشناس متخصص در حوزه خانواده می‌تواند در شکل‌گیری صحیح و اصولی این مهارت‌ها در افراد خانواده نقش بسزایی را ایفا کند.

مشاوره استرس و اضطراب

اضطراب و افسردگی

شاید اجتناب از استرس و اضطراب در طول زندگی چندان امکان پذیر نباشد؛ اما واقعیت این است که باید بپذیریم اضطراب به عنوان یک عامل مخرب می‌تواند تأثر منفی خود را روی فعالیت‌های ما بگذارد. بنابراین تقویت مهارت مدیریت اضطراب یکی از ضروری‌ترین مهارت‌های فردی است که هر یک از ما باید برای آن زمان صرف کنیم. افسردگی از جمله دیگر اختلالات روانی است که به دلایل گوناگون در طول زندگی به سراغ افراد می‌آید. مراجعه به روانشناس متخصص برای یادگیری مهارت مدیریت استرس و همچنین خشکاندن ریشه‌های افسردگی برای هر یک از افراد ضروری است.

روان درمان تحلیلی

روان درمانی تحلیلی

خیلی از اوقات آنچه در ناخودآگاه افراد می‌گذرد، تأثیر بسیار زیادی روی رفتارهای بیرونی آن‌ها دارد. از قضا افراد آگاهی چندانی نسبت به افکار و احساسات ناخودآگاه خود ندارند. در چنین شرایطی باید به آن‌ها کمک کرد تا نسبت به این افکار و احساسات آشنایی پیدا کنند. در نتیجه امکان مدیریت تأثیرات منفی این افکار ایجاد می‌شود. روان درمانی تحلیلی از دل چنین فرآیندی بیرون می‌آید. در جریان روان درمانی تحلیل جلسات گفتگوی عمیق زیادی بین روانشناس متخصص و فرد مراجعه کنند برگزار می‌شود. محصول چنین جلساتی کمک به افراد در مسیر مدیریت الگوهای رفتاری در تعاملات اجتماعی است.

بررسی علت، علائم و درمان

درمان اختلال روان تنی یا سایکوسوماتیک

گاهی اوقات مشکلات جسمی برای افراد به وجود می‌آید که علی‌رغم تکمیل دوره درمان، بهبودی حاصل نمی‌شود. در چنین شرایطی روانشناسان معتقدند که تداوم بیماری ریشه در مسائل روحی و روانی بیمار دارد. اختلال روان تنی یا سایکوسوماتیک عمدتا به دلیل فشارهای روانی مانند استرس و اضطراب ناشی از بیماری‌های جسمی در افراد شکل می‌گیرد. درمان این نوع اختلالات با دارو یا عمل جراحی امکان‌پذیر نیست. در چنین شرایطی کلید حل مشکل در اختیار روانشناس متخصص است. روانشناس با آموزش مهارت‌های فردی مانند مدیریت استرس و تنش‌های عصبی به فرد، سعی می‌کند به مرور زمان او را برای مقابله با مشکلات روحی و روانی آماده کند.

سارا جعفرپور

نظرات برخی از همراهان ما

حل تعارضات درونی من

من باید از دکتر خیلی تشکر کنم. سال‌ها درگیر حل مشکلات کوچک و بزرگ بودم که همشون از درون خودم نشات میگرفت. ولی با مشاوره‌هایی که با خانم جعفرپور داشتم تونستم به حل تعارضات درونی خودم پاسخ درستی بدم.

5/5
مشکلات شخصی درونی

مشکلاتی که من باهاش دست و پنجه نرم میکردم عملا از پا دراورده بودم. نمیدونستم چطور میتونم باشون کنار بیام. تا اینکه یکی از دوستانم سارا جان رو بهم معرفی کردن و همه چیز تغییر کرد. واقعا ازشون باید تشکر کنم برای تمام کمک هایی که بهم کردن.

5/5
اختلال روان تنی من

بدون اینکه بدونم این مشکلی که باهاش روبرو هستم اسمش هست اختلال روان تنی پیش خانم جعفرپور رفتم و ایشون بود که این مشکل رو فهمیدن و دارن کمکم میکنن حلش کنیم. امیدوارم همیشه رو به پیشرفت باشن.

5/5

وبلاگ

مقالات آموزشی روانشناسی و مشاوره